KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9133312
*
nr 913 3312
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 1962, 143/310, motivet: 28x48
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2014
kl 20:04:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 06:07:26
1
100 kr
22/9 19:59:32
2
Vinnande bud
22/9 20:01:30
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:56
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
nr 913 3312
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 1962, 143/310, motivet: 28x48
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 06:07:26 | 1 | 100 kr |
22/9 19:59:32 | 2 | Vinnande bud |
22/9 20:01:30 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:56